Mariánská pouť v Žarošicích na Moravě 13. 10. 2008

Biskup Pavel v Žarošicích

Biskup Pavel v Žarošicích

Biskup Mons. Pavel Posád se dne 13. října 2008 zúčastnil Mariánské pouti v Žarošicích na Moravě jako jeden z významných hostů. Pouti se zúčastnil také starosta obce Ratíškovice Ing. Josef Uhlík. Biskupa Pavla přivítali v krojích letošní stárci Lenka Foltýnová a Jiří Kovařík, oba členové folklorního souboru Ratiškovská Dolina. O významu a tradici tamních poutí necháme hovořit Žarošického faráře pátera Josefa Pohanku.

"Od května do října se scházíváme zde k mariánským poutím na památku zjevení Panny Marie ve Fatimě. Snažíme se vzít si k srdci výzvu nebeské Matky k pokání a modlitbám za svět.

zleva P. Josef Pohanka, P. Josef Zouhar, biskup P. Posád, P. Jiří Čekal

zleva P. Josef Pohanka, P. Josef Zouhar, biskup P. Posád, P. Jiří Čekal

Každý měsíc poutní slavnost vede pozvaný host a služby při liturgii má některá farnost z okolí. V říjnu byl vzácným hostem otec biskup Pavel Posád, službu při pouti měli jeho bývalí farníci z Ratíškovic. U oltáře můžeme po biskupově pravici vidět Mons. Josefa Zouhara, hodonínského děkana a prezidenta Diecézní charity, nalevo stojí P. Jiří Čekal, farář v Ratíškovicích. Osobnost otce biskupa přitáhla nebývalý počet poutníků (skoro 2 tisíce) a přes 30 kněží. A to se jednalo o pondělní podvečer! Po modlitbě růžence následovala poutní mše svatá s formulářem O Panně Marii, Příčině naší radosti s brilantní promluvou o. biskupa Pavla. Po mši svaté jsme se přesunuli za zpěvu fatimské písně průvodem z poutního prostranství do kostela, kde jsme při adoraci poděkovali za všechny milosti obdržené a vyprošené na tomto místě během posledního půlroku. Po svátostném požehnání se poutníci se slzami v očích, ale s nadšením v srdci ubírali do svých domovů. Už nyní se těšíme na 13. května 2009 a další setkání u Panny Marie."

Josef Pohanka

Mládenci z Ratíškovic nesou sochu P. Mare

Mládenci z Ratíškovic nesou sochu P. Mare

Na závěr bych velmi rád poděkoval paní Marii Bardúnové za fotografie které si můžete prohlédnout zde a za její pohotovou pomoc při získání dalších podkladů k tomuto článku.

««« Předchozí text: Znak biskupa Mons. Jana Baxanta Následující text: Společný pastýřský list biskupů »»»

autor: Leoš Sikora | Pondělí 20. 10. 2008, 20.32 | tisk | Setkání, Liturgické svátky | 0 komentářů | 783561x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Jsem robot?

Novinky

Náhodná fotka z fotogalerie

Vítejte

na webových stránkách Mons. Pavla Posáda, světícího biskupa se sídlem v Českých Budějovicích. Tento web je určen ke komunikaci křesťanů s biskupem Pavlem. Doufám že Vám všem, čtenářům těchto stránek přinese radost i poučení. pater Martin Davídek

Texts in English

Lingua Latina