Čtení z Nového Zákona - čtvrtek 2. dubna 2009

Jan 8

Dříve než byl Abrahám, já jsem

 48Židé mu na to řekli: »Neříkáme správně, že ty jsi Samaritán a že jsi posedlý zlým duchem?« 49Ježíš odpověděl: »Já nejsem posedlý, ale ctím svého Otce, kdežto vy mě cti zbavujete. 50Já nehledám svou slávu. Je (kdosi), kdo ji pro mě vyžaduje a kdo soudí. 51Amen, amen, pravím vám: Kdo zachovává mé slovo, neuvidí smrt navěky!« 52Židé mu řekli: »Teď už jsme si jisti, že jsi posedlý zlým duchem. Umřel Abrahám, stejně i proroci – a ty tvrdíš: ‚Kdo zachovává mé slovo, nezakusí smrt navěky!‘. 53Jsi ty snad větší než náš otec Abrahám? On umřel, stejně i proroci umřeli. Co ze sebe děláš?« 54Ježíš odpověděl: »Kdybych oslavoval sám sebe, moje slova by nic neznamenala. Je to můj Otec, který mě oslavuje, o kterém vy říkáte: ‚Je to náš Bůh!‘ 55Vy jste ho nepoznali, já však ho znám; a kdybych řekl, že ho neznám, byl bych lhář stejně jako vy. Ale znám ho a zachovávám jeho slovo. 56Váš otec Abrahám zajásal, že uvidí můj den. Uviděl ho a zaradoval se.« 57Židé mu namítli: »Není ti ještě ani padesát let – a viděl jsi Abraháma!« 58Ježíš jim odpověděl: »Amen, amen, pravím vám: Dříve než byl Abrahám, já jsem.« 59Tu popadli kameny, aby po něm hodili. Ježíš se však skryl a vyšel z chrámu.

 

««« Předchozí text: Čtení z Nového Zákona - úterý 31. března 2009 Následující text: Čtení z Nového Zákona - pátek 3. dubna 2009 »»»

autor: Leoš Sikora | Středa 1. 04. 2009, 00.01 | tisk | Čtení z Nového Zákona | 0 komentářů | 393x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Jsem robot?

Novinky

Fotografoval Petr Hudeček

Vítejte

na webových stránkách Mons. Pavla Posáda, světícího biskupa se sídlem v Českých Budějovicích. Tento web je určen ke komunikaci křesťanů s biskupem Pavlem. Doufám že Vám všem, čtenářům těchto stránek přinese radost i poučení. pater Martin Davídek

Texts in English

Lingua Latina