Poutní mše sv. v Jejkově u Třebíče při slavnosti Proměnění Páně 6. 8. 2009

Biskup Pavel v Jejkově

Biskup Pavel v Jejkově

Ve čtvrtek 6. srpna 2009 slavila Římskokatolická farnost Třebíč – Jejkov ve svém farním kostele Proměnění Páně pouť. Jako hosta se otci Vlastimilu Protivínskému podařilo pozvat českobudějovického biskupa Pavla Posáda. Mše, jíž se zúčastnilo i mnoho z farníků dalších dvou třebíčských farností, začala v 18 hodin. Slavnostně nazdobený kostel byl zcela zaplněn, zpívat přišli členové Musiky animaty.

Otec Vlastimil vítá biskupa Pavla

Otec Vlastimil vítá biskupa Pavla

V úvodní části mše přivítal otce biskupa jejkovský farář otec Vlastimil. Mimo něj přijali pozvání též otec František Puchnar z třebíčské baziliky a otec Václav Kříž z Šebkovic. Pan biskup poděkoval za tuto příležitost vrátit se do kostela, kam jako mladík tak často jezdíval. Jako poděkování mu koncem mše paní Prokešová předala jménem farníků kytici, pan biskup na oplátku pozval zájemce k setkání po mši.

farníci z Jejkova a dalších Třebíčských farností

farníci z Jejkova a dalších Třebíčských farností

Autorem článku a fotografií je Vít Krčál

««« Předchozí text: Diář biskupa Pavla na srpen 2009 Následující text: Zasvěcení v Litoměřicích 11. 8. 2009 »»»

autor: Leoš Sikora | Neděle 9. 08. 2009, 17.17 | tisk | Slavnosti, Setkání, Mše svaté | 0 komentářů | 1061x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Jsem robot?

Novinky

Fotografoval Petr Hudeček

Vítejte

na webových stránkách Mons. Pavla Posáda, světícího biskupa se sídlem v Českých Budějovicích. Tento web je určen ke komunikaci křesťanů s biskupem Pavlem. Doufám že Vám všem, čtenářům těchto stránek přinese radost i poučení. pater Martin Davídek

Texts in English

Lingua Latina