Setkání poutníků v Liptovské Osadě 28. - 30 . 8. 2009

Biskup Pavel v rozhovoru s poutníky

Biskup Pavel v rozhovoru s poutníky

Ve dnech 28. – 30. 8. 2009 se v Liptovské Osadě na Slovensku uskutečnilo setkání poutníků, kteří společně s Mons. Pavlem Posádem, českobudějovickým biskupem, tvoří již třetí rok netradiční křesťanské společenství. Spojila je pouť do Svaté země, realizovaná v březnu 2006.

Již tehdy se při návratu v letadle zrodila myšlenka setkávat se i nadále a pořádat další poutě. O rok později spolu putovali po stopách apoštola Pavla Řeckem, další rok Sicílií a letos v červnu navštívili Turecko. Mezi tím se setkali v Litoměřicích a vloni v Donovalech.

Liptovská Osada

Liptovská Osada

Otec biskup Posád se setkal se spolupoutníky i v těchto dnech, aby tak společně vydali svědectví o univerzálnosti církve, kterou ve společenství tvoří v lásce Češi, Moravané i Slováci žijící doma i v zahraničí. Poutníci vyjadřují vděčnost také knězi Martinu Mojžišovi, průvodci a Petru Žofiakovi, místnímu faráři, kteří je přijali a provázeli přes víkend.

více fotografií zde

zdroj

««« Předchozí text: Diář biskupa Pavla na září 2009 Následující text: Biřmování po 62 letech - promluva biskupa Pavla 5. 9. 2009 »»»

autor: Leoš Sikora | Úterý 8. 09. 2009, 13.10 | tisk | Setkání | 0 komentářů | 9199x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
Jsem robot?

Novinky

Fotografoval Petr Hudeček

Vítejte

na webových stránkách Mons. Pavla Posáda, světícího biskupa se sídlem v Českých Budějovicích. Tento web je určen ke komunikaci křesťanů s biskupem Pavlem. Doufám že Vám všem, čtenářům těchto stránek přinese radost i poučení. pater Martin Davídek

Texts in English

Lingua Latina